*********************************************************************** ***********************************************************************

2013-09-06

Poszukiwanie osób zaginionych - ćwiczenia
W dniu 6 września 2013 roku odbyły się ćwiczenia, w których oprócz strażaków z JRG Zawiercie uczestniczyli strażacy ochotnicy z terenu Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Około godziny 11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego rozpoczęło alarmowanie kolejnych jednostek. Nasza jednostka została zaalarmowana o godzinie 11.05. Po ogłoszeniu alarmu udaliśmy się do rejonu koncentracji w okolicy miejscowości Żelazko, gdzie razem z jednostkami OSP: Giebło, Mokrus, Gulzów, Ryczów i Ryczów Kolonia uczestniczyliśmy w poszukiwaniu osób zaginionych w kompleksie leśnym. Podczas przeszukiwania lasu odnaleźliśmy poszukiwane osoby. Poszkodowanym została udzielona pomoc przedmedyczna a następnie na prowizorycznych noszach ranni zostali przetransportowani do rejonu koncentracji. Przed zakończeniem ćwiczeń razem z druhami z OSP Ryczów zostaliśmy zadysponowani do pożaru zabudowań w Ogrodzieńcu. Do remizy powróciliśmy o godznie 15.15.

2013-08-25

Zabezpieczenie Święta Gminy - Podzamcze
W dniu 25 sierpnia zastęp OSP Kiełkowice razem z druhami z OSP Ryczów Kolonia i OSP Mokrus od godziny 16.30 do 23.15 uczestniczył w zabezpieczeniu imprezy na zamku w Podzamczu.

2013-08-09

Powalone drzewo - Kiełkowice ul. Pielgrzymów
W dniu 9 sierpnia 2013 roku o godzinie 17.34 otrzymaliśmy zgłoszenie o powalonym drzewie na ul. Pilegrzymów. Nasze działania polegały na usunięciu powalonego drzewa oraz usunięciu zanieczyszceń z jezdni. Do remizy powróciliśmy o godzinie 18.30.

2013-08-08

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 8 sierpnia 2013 roku o godzinie 12.40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy zadanie dogaszania pogorzeliska na obrzeżach pożaru. Około godziny 14.00 zauważono silne zadymienie od strony piaskowni w związku z czym nasz zastęp wraz z druhami z OSP Wierbka otrzymał zadanie zlokalizowania nowego pożaru. Dzięki szybkiej reakcji udało się zlokalizować czoło pożaru, na który zostały podane 2 prądy wody w natarciu. Zaopatrzenie wodne zapewniały samochody GCBA z OSP Kromołów, Blanowice, Chlina oraz GBA z OSP Mokrus. Po zatrzymaniu pożaru przystąpiliśmy do dogaszania pogorzeliska. Około godziny 20.00 ouściliśmy nasz odcinek i udaliśmy się do rejonu koncentracji. W międzyczasie doszło do dwóch kolejnych podpaleń i tylko dzięki szybkiej reakcji druhów będących w pobliżu ogień udało się stłumić w zarodku. Nasz zastęp powrócił do remizy około godziny 22.15

2013-08-07

Dozorowanie pogorzeliska - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 7 sierpnia 2013 roku o godzinie 18.55 zostaliśmy zadysponowani w celu dozorowania pogorzeliska w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. Nasz zastęp wraz z OSP: Ogrodzieniec, Mokrus oraz Ryczów Kolonia uczestniczył w dogaszaniu pogorzeliska. Do remizy powróciliśmy o godzinie 22.05

2013-08-06

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 6 sierpnia 2013 roku o godzinie 19.55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy wraz z pozostałymi jednostkami OSP w dogaszaniu pogorzeliska. Działania zostały zakończone 7 sierpnia o godz. 2.00

2013-08-03

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 3 sierpnia 2013 roku o godzinie 16.55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy wraz z jednostkami OSP: Ogrodzieniec - 2 zastępy, Giebło, Ryczów Kolonia i Rokitno Szlacheckie, w akcji gaszenia pożaru młodnika. Do remizy powróciliśmy o godz. 18.35.

2013-07-28

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 28 lipca 2013 roku o godzinie 19.20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. Na miejsce dotarliśmy w momencie przegrupowania sił. Część jednostek, które od południa brały udział w gaszeniu pożaru lasu udała się do swoich siedzib. Na miejscu pozostały jednostki OSP: Ogrodzieniec - 2 zastępy, Kiełkowice, Mokrus, Ryczów Kolonia, które miały za zadanie dogasić pogorzelisko. Ponieważ na terenie Zawiercia wybuchł kolejny pożar do jego ugaszenia zadysponowano OSP Ryczów Kolonia a 1 zastęp OSP Ogrodzieniec został zadysponowany do zabezpieczenie powiatu. Na miejscu pozostały 3 samochody i 12 druhów OSP. Dogaszanie pogorzeliska trwało do północy. Po północy na miejscu pozostał 1 zastęp OSP Ogrodzieniec. Nasz zastęp powrócił do remizy pół godziny po północy.

2013-07-27

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 27 lipca 2013 roku o godzinie 15.35 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w kompleksie leśnym Ogrodzieniec-Krępa. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyły następujące jednostki: zastęp GBA z JRG Zawiercie, 2 zastępy OSP Ogrodzieniec oraz zastępy OSP: Giebło, Mokrus, Ryczów Kolonia, Kiełkowice, Pilica, Rokitno Szlacheckie. Zastęp OSP Kiełkowice powrócił do remizy o godz. 18.30.

2013-06-21

Sprawdzenie sieci hydrantowej
W dniu 21 czerwca 2013 roku w godzinach popołudniowych druhowie z naszej jednostki dokonali przeglądu sieci hydrantowej na terenie naszego sołectwa. Nasze działania miały na celu sprawdzenie prawidłowego oznakowania oraz działania sieci hydrantowej. Z przeprowadzonej kontroli powstanie raport, który zostanie przekazany do Gminy Ogrodzieniec.

2013-05-25

Zabezpieczenie nr 2

Ogrodzieniec - zabezpieczenie przeglądu orkiestr
Od godziny 9.00 do godziny 22.30 druhowie z OSP Kiełkowice oraz druhowie z OSP Ogrodzieniec, Ryczów, Ryczów Kolonia, Giebło, Mokrus, Gulzów, Podzamcze uczestniczyli w zabezpieczeniu Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr na terenie placu przy MGOK w Ogrodzieńcu.

2013-05-17

Zabezpieczenie nr 1

Kiełkowice - otwarcie placu zabaw
Od godziny 16.00 do godziny 19.00 druhny i druhowie OSP Kiełkowice brali udział w zabezpieczeniu otwarcia placu zabaw przy ulicy Wilczej w Kiełkowicach.

Interwencje 2011