2011-09-25

Zabezpieczenie rajdu rowerowego
Rajd rowerowy W dniu

2011-09-25 od godz. 07:30 do godz. 17:30 druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w zabezpieczeniu rajdu rowerowego, którego meta znajdowała się pod zamkiem w Podzamczu. Nasi druhowie zostali rozstawieni na trasie w okolicach miejscowości Ryczów Kolonia.
2011-09-10

Zabezpieczenie imprezy - Podzamcze
W dniu 2011-09-10 od godz. 15:00 druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w zabezpieczeniu II Ogrodzienieckiego Grillowania. Impreza miała miejsce w Podzamczu przy drodze na Bzów. Do remizy powróciliśmy ok. godz. 23:00.
2011-08-27

Pożar poszycia - Cementownia
W czasie trwania festynu w Kiełkowicach zostaliśmy o godz. 17:10 zadysponowani do pożaru poszycia w Ogrodzieńcu-Cementowni, gdzie spaleniu uległo ok 20 arów poszycia. Do remizy powróciliśmy o godz. 18:10. W akcji oprócz naszego zastępu uczestniczył 1 zastęp JRG Zawiercie.
2011-08-18

Pożar słomy na ściernisku - Podzamcze
O godz. 17:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze słomy na polach w okolicy miejscowości Podzamcze. Po dotarciu na miejsce pożaru przystąpiliśmy wraz z dwoma jednostkami OSP Ogrodzieniec do gaszenia palącej się słomy i ścierniska. Spaleniu uległo ok. 3 ha słomy na ściernisku.

W drodze powrotnej do Kiełkowic zostaliśmy zadysponowani do zlokalizowania zadymienia nad lasami w okolicach miejscowości Żerkowice-Suliny. Po sprawdzeniu okazało się, że w pobliżu lasu na terenie prywatnej posesji wypalane były gałęzie.

Do remizy powróciliśmy o godz. 19:20.
2011-07-06

Wyjazd alarmowy
W dniu 6 lipca przygotowaliśmy dla dzieci uczestniczących w zajęciach w ramach projektu "Mini-kultura" w Kiełkowicach prezentację sprzętu strażackiego. Zwiedzanie remizy zostało poprzedzone wyjazdem alarmowym Stara 244 GBA2,5/16 oraz pokazem rozwinięcia lini gaśniczych. Następnie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, którym dysponuje nasza jednostka. Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Mini-kultura w Kiełkowicach

Wyjazd alarmowy
2011-06-22

Pożar lasu - Żelazko
O godz. 15:45 zostaliśmy wezwani do pożaru lasu w okolicach miejscowości Żelazko. Po dojeździe na miejsce podaliśmy kolejny prąd wody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. W niedługim czasie na miejsce pożaru dojechały kolejne jednostki OSP. Zadysponowany helikopter rozpoczął zrzuty wody. Około godziny 19:00 pożar udało się ugasić. Nasz zastęp powrócił do remizy o godz. 19:50.

W akcji uczestniczyły: JRG Zawiercie oraz jednostki OSP: Kiełkowice, Ogrodzieniec, Ryczów, Ryczów Kolonia, Giebło, Mokrus.

Biorąc pod uwagę, że pożar wybuchł w tym samym miejscu co w sobotę, można przypuszczać, że było to celowe podpalenie.
2011-06-18

Pożar lasu - Żelazko
O godz. 12:55 zostaliśmy wezwani do pożaru lasu w okolicach miejscowości Żelazko. Po dojeździe na miejsce dołączyliśmy do innych jednostek podając kolejny prąd wody. Z uwagi na ukształtowanie terenu konieczne było pociągnięcie lini gaśniczych na odległość kilkuset metrów. Na dodatek niskie ciśnienie wody w sieci wodociągowej w Żelazku zmusiło nas do tankowania samochodów gaśniczych w miejscowościach Ryczów i Ryczów Kolonia oddalonych o kilka kilometrów od miejsca pożaru. W miarę dojeżdżania na miejsce pożaru kolejnych jednostek OSP oraz zadysponowanie śmigłowca pozwoliło opanować sytuację. Nasz zastęp powrócił do remizy o godz. 17:15.

W akcji uczestniczyły: JRG Zawiercie oraz jednostki OSP: Kiełkowice, Ogrodzieniec, Ryczów, Ryczów Kolonia, Giebło, Mokrus.
2011-06-16

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
O godz. 17:00 zostaliśmy wezwani do pożaru na terenie lasów Ogrodzieniec - Krępa. Po dotarciu na miejsce pożaru zostaliśmy zadysponowani do dostarczania wody do ciężkich samochodów gaśniczych ustawionych na miejcu pożaru. Jednocześnie nasi strażacy uczestniczyli w akcji dogaszania pogorzeliska. Do remizy powróciliśmy o godz. 20:35.

W akcji uczestniczyły: JRG Zawiercie oraz jednostki OSP: Kiełkowice, Ogrodzieniec, Ryczów, Ryczów Kolonia, Rokitno Szlacheckie, Giebło, Kromołów, Mokrus, Żerkowice.
2011-06-15

Pożar poszycia w lesie - Śrubarnia
O godz. 15.10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poszycia w lesie w okolicach miejscowości Śrubarnia. Działania nasze polegały na podaniu kolejnego prądu wody na palące się poszycie. Po opanowaniu sytuacji przystąpiliśmy do dogaszania pogorzeliska. Do remizy powróciliśmy o godz. 21:30.

W akcji uczestniczyły: JRG Zawiercie oraz jednostki OSP: Kiełkowice, Ogrodzieniec, Ryczów, Ryczów Kolonia, Rokitno Szlacheckie, Giebło, Kromołów, Pilica.

W początkowej fazie w akcji gaszenia pożaru uczestniczył śmigłowiec i tylko dzięki wsparciu z powietrza udało się szybko opanować sytuację.
2011-06-06

Pożar trawy i zarośli - Kiełkowice ul. Turystyczna
O godz. 12:50 jednostka nasza została powiadomiona o pożarze łąki przy ulicy Turystycznej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że oprócz trawy palą się również przydrożne zarośla. Działania nasze polegały na podaniu dwóch prądów wody na palącą się trawę i krzewy. Po opanowaniu sytuacji przystąpiliśmy do przelewania pogorzeliska. Do remizy powrociliśmy o godz. 14:00.
2011-05-27

Pożar poszycia w lesie - Ogrodzieniec-Krępa
O godz. 15:50 jednostka nasza została zadysponowana do pożaru poszycia na terenie lasów Ogrodzieniec-Krępa. Był to już kolejny pożar w tym kompleksie leśnym. W akcji uczestniczyły następujące jednostki: PSP ZAWIERCIE, OSP KROMOŁÓW, OSP KIEŁKOWICE, OSP GIEBŁO, OSP OGRODZIENIEC, OSP MARCISZÓW. Do bazy powróciliśmy o godzinie 18:50. Mamy nadzieję, że dzisiejsze opady deszczu chociaż na chwilę zmniejszą zagrożenie pożarowe.
2011-05-27

Alarm bojowy
O godz. 0:50 do naszej jednostki dotarło zgłoszenie o pożarze na terenie lasów Ogrodzieniec-Krępa. Po zgłoszeniu gotowości wyjazdu zastępu OSP Kiełkowice JRG Zawiercie odwołało alarm dla naszej jednostki.
2011-05-25

Dogaszanie pogorzeliska - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 25-05-2011 o godz. 13:50 jednostka nasza została zadysponowana do dogaszania pogorzeliska na terenie lasów Ogrodzieniec-Krępa. Wysoka temperatura oraz porywy wiatru spowodowały pojawienie się nowych zarzewi ognia. W akcji uczestniczyły następujące jednostki: PSP ZAWIERCIE (2 zastępy), OSP KROMOŁÓW, OSP KIEŁKOWICE, OSP GIEBŁO, OSP OGRODZIENIEC, OSP RYCZÓW. Do bazy powróciliśmy o godzinie 17:05.
2011-05-24

Pożar poszycia w lesie - Ogrodzieniec-Krępa
W dniu 24-05-2011 o godz. 15:10 jednostka nasza została zadysponowana na miejsce pożaru poszycia leśnego na terenie lasów Ogrodzieniec-Krępa. Po dotarciu na miejsce pożaru razem z pozostałymi jednostkami z terenu naszej gminy uczestniczyliśmy w dogaszaniu pogorzeliska. Do bazy powróciliśmy o godzinie 21:55. W akcji gaszenia pożaru, który wybuchł o godz. 10:36 uczestniczyły następujące jednostki: PSP (3 zastępy) oraz jednostki OSP: KIEŁKOWICE, KROMOŁÓW (2 zastępy), RYCZÓW, WIESIÓŁKA, NIEGOWONICE, MARCISZÓW, ŻERKOWICE, GRABOWA, RYCZÓW KOLONIA, OGRODZIENIEC, GIEBŁO, MOKRUS.
2011-05-14

Zabezpieczenie Przeglądu Orkiestr - Ogrodzieniec
W dniu 14-05-2011 druhowie z naszej jednostki brali udział w zabezpieczeniu Przeglądu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego. Oprócz naszej jednostki w zabezpieczeniu brały udział: OSP OGRODZIENIEC, OSP GIEBŁO, OSP GULZÓW, OSP MOKRUS, OSP RYCZÓW, OSP RYCZÓW KOLONIA.

2011-04-23

Pożar poszycia - Podzamcze-Birów
Podczas dozorowania spalonego domu jednostka nasza o godz. 14:20 została zadysponowana do pożaru poszycia leśnego na terenie miejscowości Podzamcze. Pożar ten został zauważony przez druhów OSP Ogrodzieniec powracających z interwencji na terenie Kiełkowic. Dzięki szybkiej interwencji pożar udało się opanować w zarodku. Nasz zastęp uczestniczył w dogaszaniu pogorzeliska. W działaniach udział wzięły:

- OSP ogrodzieniec - 2 zastępy

- OSP Kiełkowice

- OSP Ryczów Kolonia

2011-04-23

Pożar pustostanu - Kiełkowice ul. Karlińska
O godz. 12:50 został zauważony pożar niezamieszkałego domu. Na miejsce pożaru niezwłocznie wyruszył zastęp OSP Kiełkowice. Jednocześnie zostało powiadomione stanowisko dowodzenia JRG Zawiercie. Po dotarciu na miejsce zostały podane dwa prądy wody: jeden na palący się dach drugi do wnętrza budynku. Po kilku minutach na miejsce pożaru dotarły 2 zastępy z JRG Zawiercie oraz 2 zastępy OSP Ogrodzieniec. Domu nie udało się uratować. Nasze działania zapobiegły przeniesieniu się ognia na pobliski las. W interwencji udział wzięły:

- OSP Kiełkowice - 1 zastęp

- JRG Zawiercie - 2 zastępy

- OSP Ogrodzieniec - 2 zastępy

2011-04-22

Pożar trawy i młodnika - Kiełkowice ul. Łąki
Około godz. 11:00 zauważony został pożar trawy i młodnika pomiędzy ulicami Turystyczną i Łąki. Do ugaszenia pożaru został skierowany zastęp OSP Kiełkowice. Po dotarciu na miejsce podane zostały dwa prądy wody na palące się drzewa. Następnie przystąpiono do dogaszania poszycia i palącej się trawy. Cała interwencja trwała ok. 1,5 godz. W działaniach uczestniczyła tylko nasza jednostka.

2011-03-31

Dozorowanie pogorzeliska - Ogrodzieniec-Krępa
O godz. 0:50 zastęp OSP Kiełkowice został skierowany do dozorowania pogorzeliska na terenie lasów Ogrodzieniec-Krępa. Teren pogorzeliska był przez naszych druhów dozorowany do godz. 5:45. Ponieważ nie występowało już żadne zagrożenie do stanowiska dowodzenia JRG Zawiercie został zgłoszony meldunek o zakończeniu akcji. Do remizy powróciliśmy o godz. 6:10

2011-03-30

Pożar lasu - Ogrodzieniec-Krępa
Ok. godz. 17:00 zastęp OSP Kiełkowice został skierowany do pożaru lasu Ogrodzieniec-Krępa. Po dotarciu na miejsce pożaru uczestniczyliśmy wraz z innymi jednostkami w dogaszaniu pogorzeliska. W interwencji udział wzięły:

- OSP Kiełkowice - 1 zastęp

- JRG Zawiercie - 2 zastępy

- OSP Ogrodzieniec - 3 zastępy

- OSP Marciszów - 2 zastępy

- OSP Kromołów - 2 zastępy

- OSP Mokrus, OSP Giebło, OSP Ryczów, OSP Ryczów Kolonia,

OSP Rokitno Szlacheckie, OSP Ciągowice, OSP Grabowa,

OSP Niegowonice, OSP Żerkowice.

2011-03-12

Pożar trawy - Kiełkowice ul. Starowiejska
O godz. 14:15 zostaliśmy powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Starowiejskiej. Po dotarciu na miejsce wraz z druhami OSP Giebło ugasiliśmy rozprzestrzeniający się pożar nieużytków. W interwencji udział wzięły:

- OSP Kiełkowice

- OSP Giebło

2011-03-12

Pożar trawy - Kiełkowice ul. Starowiejska
O godz. 11:50 zostaliśmy powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Starowiejskiej. Po dotarciu na miejsce wraz z druhami OSP Ogrodzieniec ugasiliśmy rozprzestrzeniający się pożar nieużytków i zapobiegliśmy przeniesieniu ognia na pobliski las. W interwencji udział wzięły:

- OSP Kiełkowice

- OSP Ogrodzieniec